.ee domeenireform = jama

Pole päris pikalt kirjutanud jälle… aga kes see suvel ikka loeb, eks. Ma ei tea kas sisseastumiskatsetest jne on konkreetselt juttu olnud siin, aga no…. BFM’i ma sisse ei saa, ehk TTÜ’sse minek! Minu 3,5 tunniga kirjutatud 6lk juttu neile ei sobinud vist. Ma polegi eriline lugude välja mõtleja – sellepärast tahtsingi režiid õppida, mitte mingiks stsenaristiks hakata ju.

Aga see selleks.

Eesti Interneti Sihtasutus ebaõnnestus .ee domeeni reformiga

Mis kamm on? Eesti internet jookseb vastu seina.

Okei, väga tore, et saab registreerida .ee lõpulisi domeene omale (hinda ma ei kommenteeri). Aga milleks peavad tasuliseks muutuma ka eraisikutele mõeldud .pri.ee domeenid? Vähemalt üks selline võiks ju igale eestlasele tasuta olla.

Ma arvan küll, et neid pri.ee lõpulisi hakkab olulisel määral kaduma. See toob kindlasti ka korralikud kahjud kaasa… e-maili aadresse peab kas uusi tegema kuskil mujal ja ümber harjuma + uut aadressi levitama vana asemel.

Ja kaovad kõik viited endisele pri.ee lehele ju? Kui just ei otsusta selle eest maksma hakata.

Kui EIS avalikkuse arvamusega ei arvesta (millest neil vist siiani ükskõik on olnud – peaasi et raha liiguks), siis mina pean arvatavasti oma koma.pri.ee domeenist loobuma ja isa peab omale eensoo.pri.ee asemel registreerima uue domeeni. Ilmselt .com lõpuga – sest .ee lõpu eest mina küll maksta ei tahaks Eesti Interneti SA’le. Põhimõtte pärast (mitte et lihtsalt poleks nõus maksma).

Täna nägin twitteris ühte linki – http://domeenireform.wordpress.com/2010/07/12/avalik-kiri-eesti-vabariigi-valitsusele/

Kogu selle jutuga seal olen täiesti nõus!

Kui sina veel seda lugema pole läinud, siis sealt üks lõik:

EIS on järjekindlalt ignoreerinud Eesti interneti kogukonna reaalseid vajadusi, personalipoliitika on olnud ebaselge ning võtnud suuna meeletult suurtele kuludele.

Mis arvad? Õige ju! Loe see tekst läbi, avalda arvamust/toetust… jaga sõbraga.

Kui nii edasi läheb, siis kõvemat sorti IT riik Eesti tõmbab endale vee peale.Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Google photo

Sa kommenteerid kasutades oma Google kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s